İş Fikirleri

Acil Doktor İş İlanları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Sağlık çalışanlarınca yoğun iş temposu ve yorucu olması nedeniyle tercih edilmeyen Acil Servis hizmetleri doktorundan, hemşiresine, tıp teknisyenine kadar geniş bir kadro ile hareketi mümkün kılıyor. Acil Servislerde büyük bir hastaneyse tüm uzmanlarda doktor bulabilirken küçük ve özel hastanelerde genelde pratisyen hekimler acil hekimi olarak görev yapıyor. Hastanenin bulunduğu bölge ve şehre göre yoğunluk derecesi değişe hastaneler zaman zaman Acil Doktor İş İlanları vererek doktor ihtiyacını giderme yoluna gidiyor.

Doktor Açığı

Doktor ihtiyacı olan hastanelerin Türkiye genelinde geniş bir ağı bulunabiliyor. Bu durumda yöresel hizmetten daha çok ulusal hizmet ön plana çıktığı için ilanlarda bu yönde yapılıyor. Oluşan doktor açığına göre çalışılan hastaneden başka bir bölgede görevlendirmelerde söz konusu edilebilse de bu durum tamamen doktor ile hastane yönetimi arasında yapılan protokole bağlı olarak gerçekleştiriliyor. Yani doktor olarak gitmeyebilirsiniz. Fakat Hastanenin de bazı yükümlülükleri bulunuyor ve bunları yerine getirmek adına hastaneyi de doktorsuz bırakamıyor. Bunun için sürekli doktor iş ilanları yapılıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Acil Hekimi İş İlanları

Acil Servis Doktor Alımları

Uzun yıllar görülen eğitim sonrası olunabilen bu mesleğin aranabilirliği her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Bu artışın önüne geçmek adına her ne kadar eğitim yollarında artış görünse de doktor ihtiyacı bitmiş değil. Devlet bazında çalışan hekimlerin doğu görevi olması ve bu hekimlerinde bazı bölgelerde çalışmak istememesi nedeniyle en fazla doktor açığı doğu bölgelerinde yaşanabiliyor. Bu nedenle Acil Doktor İş İlanları daha çok doğu bölgeleri için veriliyor diyebiliriz. Konu hasta ve hasta bakımları olduğu için doktordan, hemşireye, hasta bakıcısına kadar bir çok pozisyonda personel aranabiliyor.

Doktor Talepleri

Doktor iş ilanları ile talep edilen özellikler de hastanenin durumuna göre farklılık gözetiyor. Bazı hastaneler havuz şeklinde başvuruları alırken görevlendirme işini de bu havuzda meydana gelen açıklara göre dağılımını yapıyor. Hastaneler personel alımını hem yurt içinde hem yurt dışında değerlendirebiliyor. Bu nedenle kişiden güncel bilgiler, hangi pozisyon için çalışabileceği, özgeçmişi ve bununla birlikte kişinin motivasyon durumu hakkında bilgi edinmek istiyor.

Okuyabilirsiniz: İlk ve Acil Yardım Ne İş Yapar?

Her Hastaneye Başvuru Yapılabilir

Hastaneler henüz ihtiyacı olmasa dahi doktor iş başvurularını alabiliyor. Burada istenilen belgelerin eksiksiz verilmesi, iletişim bilgilerinin olması halinde hastane gerekli gördüğü zaman bu kişilere ulaşım sağlayarak işe alabiliyor.

İnternet üzerinde iş ilanı hizmetini görev edinmiş ticari ve bireysel bir çok firma bulunuyor. Bu siteler üzerinden iş ilanı veren hastaneler ile iş arayan doktorların özelliklerini de bulabiliyorsunuz. Son dönemde oluşturulan bir yasa ile iş yeri hekimliği yürürlüğe girmesi doktor ihtiyacını artırdı. Bu durum her ne kadar ertelenmiş olsa da, hastanelerin yükünü azaltmak adına önemli bir adım ve ilerleyen dönemlerde tam anlamıyla faaliyete geçecektir. Bu durumda hastaneler daha çok acil doktor iş ilanı verebilir.

Bir önceki yazımız olan Sermayesiz İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı