Genel

Acıbadem Personel Alımı Başvurusu

Acıbadem eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimlerinin, titiz ve sıkı çalışmaları sonucunda boş pozisyonlara yapılmaktadır. Personel alımı süreçlerinin tümünü, genel olarak insan kaynakları birimleri yönetmektedir. Acıbadem Sağlık Grubu ülkede hizmet veren, en önemli ve sektörün en büyük şirketlerinden bir tanesidir. Firma özellikle büyük şehirlerde bulunan, hastaneleri ile geniş istihdam olanakları yaratmaktadır. Oluşturulan istihdam kaynağı çerçevesinde, firmanın sahip olduğu saygınlıkla birlikte her yıl binlere başvuru almaktadır.

Firma yetkilileri personel alımı başvurularını genel olarak, resmi internet sitesinden yayınlamaktadır. Fakat buna ek olarak, acil personel alımlarında tüm popüler iş arama sitelerine de ilanlar verilmektedir. Bu sebeple firma bünyesine iş başvurusu yapacak adayların, internet platformlarını sık sık takip etmesi gerekmektedir.

Acıbadem Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Acıbadem eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların, başvuru süreçlerinde karşılaştığı temel sorunlardan bir tanesidir. Firma yetkilileri, bünyesine alacakları personelleri iyi bir şekilde değerlendirmek ve ön bilgi elde etmek amacıyla, başvuru formları hazırlamaktadır. Belirtilen başvuru formları, insan kaynakları birimleri tarafından uzman kişilerin yardımı alınarak, titiz bir şekilde oluşturulmaktadır. Bu sebeple başvuru yapacak her adayın, formları temin etmesi zorunludur. Başvuru formlarını temin edemeyen adayların, başvuru süreçleri durdurulmakta ve değerlendirme altına alınmamaktadır.

Başvuru formları genellikle, firma yetkililerinin iş ilanlarını yayınlamasına paralel olarak aynı ilanların, eklerinde yer almaktadır. Personel alımı başvurusu yapacak bir adayın, internet üzerinden açtığı ilanları dikkatle incelemesi ve başvuru formlarını indirmesi bu konuda oldukça önemlidir. Başvuru formları ilan eklerinde yer aldığı gibi, firma resmi sitesinde de her zaman güncel olarak bulunmaktadır. İki platformdan da başvuru formlarını elde edemeyen adaylar, firma insan kaynakları birimleri ile doğrudan temas kurması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adayların, formları doldururken sorulan sorulara ve bilgilere, samimi ve doğru cevap vermesi beklenmektedir. Başvuru formu üzerinde bulunan her soru ve bilgi, değerlendirme aşamalarında aday ile teyit edilmektedir. Bu sebeple adayın vereceği her yanlış bilgi, kendi aday izlenimi açısından oldukça kötü etkiler bırakmaktadır. Bunun yanı sıra adayların başvuru formlarında verdiği bilgiler, teyit edilemediği durumlarda aday başvuru sürecinden elenmektedir.

Ayrıca Abdi İbrahim personel alımı bilgilerine yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Acıbadem Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Acıbadem eleman alımı başvuru koşulları firma yetkilileri tarafından, nitelikli iş gücünü şirkete çekmek amacıyla oluşturulmuştur. Başvuru yapacak her adayın, belirtilen koşulların hepsini sağlaması beklenmektedir. Başvuru şartlarını sağlayamayan adaylar ile yola devam edilmemektedir.

Her yıl değişkenlik gösterse de başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitenin belirtilen sağlık bölümlerinden mezun olmak
 • En az 3 yıl tecrübe sahibi olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Nöbetli çalışma saatlerine alışkın olmak
 • Daha önce herhangi bir sağlık kurumundan disiplin nedeniyle çıkarılmamış olmak
 • Belirtilen sağlık programlarını kullanabiliyor olmak
 • Hemşireler için istenildiği takdirde sağlık sertifikasını sunabilmek

Acıbadem Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Acıbadem eleman alımı başvuru belgeleri adayların, firma bünyesinde ki tüm adaylık ve iş başı işlemlerini gerçekleştirmek amacı ile istenmektedir. Firma yetkilileri, başvuru yapan her adaydan eksiksiz bir şekilde belgeleri temin ve teslim etmesini beklemektedir. Başvuru belgeleri eksik olan adaylar, değerlendirme süreçlerinin hangi aşamasında olursa olsunlar, iş başı yapamamaktadırlar. Bu sebeple adayların, belgeleri temin ederken oldukça titiz olmaları gerekmektedir.

Firma yetkilileri adaylardan istediği belgeleri, kimi zaman değerlendirme aşamalarının sonunda da isteyebilmektedir. Bu konuda firma, adaylar açısından oldukça geniş davranmaktadır. Başvuru belgeleri konusunda, ıslak imzalı belgeler hariç tüm dokümanlar e-devlet çıktısı olarak alınabilmektedir.

Kabaca personel alımı başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 3 adet vesikalık fotoğraf
 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • Sicil kaydı
 • Sosyal sigorta dökümü
 • Disiplin belgesi
 • Sertifikaların asılları
 • Sağlık raporu

Acıbadem Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Acıbadem staj başvurusu yapmak sağlık sektöründe, aktif bir şekilde eğitim gören her öğrencinin arzu ettiği bir durum olmaktadır. Acıbadem Sağlık Grubu ülkede faaliyet halinde olan, en saygın ve büyük sağlık kuruluşlarından bir tanesidir. Geleceğe emin adımlarla yürümek isteyen birçok genç, staj başvurularında firmayı tercih etmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, her sene staj programları için belirli kontenjanlar ayırmaktadır. Belirtilen kontenjanlar çerçevesinde ise, stajyer alımları yapılmaktadır. Fakat her yıl kontenjanların çok üzerinde başvurular geldiği için, geleceğe en ideal şekilde yatırım yapmak amacıyla bazı başvuru şartları getirilmektedir. Bu şartların en önemlisi not ortalamasıdır. Firma bünyesine başvuru yapacak her öğrencinin, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması 3.00 ve üzeri olmak zorundadır.

Firma staj programlarına başvuru yapacak adaylar, genellikle resmi internet sitesi üzerinden açılan personel alımı adlı ilanlara başvurabilir. Başvuruların hepsi, özgeçmişler ile birlikte yapılmaktadır. Firma bünyesine kabul edilen öğrenciler ile firma yetkilileri, iletişime geçmektedirler.

Acıbadem Çalışma Koşulları Nasıldır?

Acıbadem çalışma koşulları çoğu özel sağlık kuruluşu ile benzerlik göstermektedir. Firma çalışma alanı ve sektörün bir gereği olarak, çalışanlar çoğu uzun çalışma saatleri altında hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra personeller günün çoğu zamanını, ayakta geçirmektedirler. Sağlık sektörünün başka bir gerekliliği ise, hastalar ile doğrudan temas halinde olmaktadır. Bu sebeple personeller, her türlü kişi ile çalışma saatleri içerisinde muhatap olmaktadır. Sağlık personellerinin yanı sıra, firma bünyesinde yönetim kadrosunda çalışan kişiler ise daha verimli saatlerde, hizmet vermektedir. Bu kişiler genellikle, ofis ortamlarında çalışmaktadır.

Acıbadem Personel Sosyal Hakları Nelerdir?

Acıbadem eleman sosyal hakları açısından, sektörde ki en geniş imkânlara sahip kuruluşlardan bir tanesidir. Firma bünyesinde çalışan her personel, firma yetkilileri tarafından tanınmış belirli başlı sosyal olanaklara sahiptir. Bu olanaklar barınmadan yiyeceğe, sosyal kartlardan indirimlere kadar uzanmaktadır. Firma şehir dışından çalışmaya gelen personellerine, barınma imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra firma personelleri ve birinci dereceden yakınları, sağlık hizmetlerini indirimli bir şekilde alabilmektedir. Her personele olmamak şartı ile genellikle, yönetim kadrosunda çalışan elemanlara sosyal kartlarda verilebilmektedir. Personel alımı aşamalarında, detaylı bilgiler firma yetkilileri tarafından adaylara verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Abdi İbrahim Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı