Genel

Abdi İbrahim Personel Alımı Başvurusu

Abdi İbrahim eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri tarafından, düzenlenen raporlar ve ihtiyaç olan bölümler doğrultusunda yapılmaktadır. Firma personel alımı konusunda, ilaç sanayinde en önde gelen isimlerden bir tanesidir. Global anlamda gelişen şirket, çok geniş bir istihdam ağına sahiptir. Bu sebeple ilan şartları dikkate alınarak, sık sık başvuru şansı elde edilebilmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, personel alımlarını genellikle resmi internet sitesi yolu ile yayınlamaktadır. Firmanın yayınladığı ilanlarda, şirket için gerekli tüm şartlar detaylıca listelenmektedir. Fakat bazı acil personel ihtiyaçlarında, popüler iş arama siteleri de kullanılabilmektedir. Bu sebeple adaylar sık sık, iş arama platformlarını ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Abdi İbrahim Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Abdi İbrahim eleman alımı müracaat formlarına ulaşmak firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, kendi sorumluluğu altında olmaktadır. Başvuru formları, firma yetkililerince nitelikli iş gücünün ön değerlendirmesinin yapılabilmesi amacı ile hazırlanmaktadır. Başvuru formlarının içeriğinde, kişinin özlük haklarından diploma derecelerine kadar çok geniş soru yelpazesi bulunmaktadır. Başvuru yapacak adayların tümünden, belirtilen sorulara eksiksiz ve doğru yanıtlar vermesi beklenmektedir. Yanlış bilgiler vermek, adayın kendi saygınlığı açısından oldukça kötü imaj vermektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, personel başvuru formlarını iş ilanlarının eklerinde adaylara sunmaktadır. Bu sebeple adaylar iş ilanlarını incelerken, oldukça dikkatli olmalılar. Başvuru formlarını temin edip tekrar firmaya ulaştıramayan adayların, başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır. Firma insan kaynakları birimlerinin, iş ilanlarında verdiği formlara ulaşamayan adaylar, doğrudan yetkili birimler ile irtibata geçip formları temin edebilirler. Formların temin edilmesinden sonra, belirtilen süre zarfı içerisinden formlar teslim edilmek zorundadır.

Ayrıca Şanlıurfa iş imkanlarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Abdi İbrahim Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Abdi İbrahim eleman alımı müracaat koşulları her adayın, pozisyona göre sağlaması gereken şartların tümünü oluşturmaktadır. Başvuru şartları yetkili birimler tarafından, firma bünyesine nitelikli personellerin çekilebilmesi amacı ile hazırlanmaktadır. Başvuru şartlarında istenilen özellikleri sağlayamayan adayların, başvuru değerlendirmeleri yapılmamaktadır. Bu sebeple adayların, başvuru yapmadan önce şartları dikkatli bir şekilde okumalarında fayda vardır. Başvuru şartları firmanın yayınladığı, nitelikli ve niteliksiz ilanlara göre değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak firmanın yayınladığı başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitelerin Eczacılık fakültelerinden mezun olmak
 • En az 2 yıl tecrübeli olmak
 • İyi derecede İngilizce bilmek
 • İlaç üretim süreçlerine hâkim olmak
 • Sorumluluk sahibi olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Seyahat engeli bulunmamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak

Abdi İbrahim Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Abdi İbrahim eleman alımı müracaat belgeleri şirket bünyesine katılacak her kişinin, temin etmesi gereken belgelerin tümüdür. Başvuru belgeleri, insan kaynakları birimleri tarafından istenmektedir. Belgelerin istenme nedeni, adayların gerekli yasal işlemlerinin yapılabilmesidir. Bu sebeple belgeleri temin edemeyen adayların, başvuru süreçleri ilerlememektedir. İstenilen belgelerin tümü, e-devlet çıktısı halinde teslim edilebilmektedir.

Genel olarak Başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • 8 adet vesikalık fotoğraf
 • Sağlık raporu
 • Sicil kaydı
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Sigorta dökümü
 • Askerlik hizmet belgesi
 • Varsa dil belgeleri
 • Diploma aslı

Abdi İbrahim Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Abdi İbrahim eleman alımı staj başvurusunda bulunmak firma işleri ile alakalı bölümlerde okuyan herkesin, genel olarak arzu ettiği bir durumdur. Abdi İbrahim firması, 1900’lü yıllarda kurulmuş ve günümüze kadar büyüyerek gelmiş bir şirket konumundadır. Firma sadece ülke içerisinde değil, dünya ile iş birliği ve ticaret içerisindedir. Bu sebeple özellikle üniversitelerin Eczacılık ve Kimya bölümlerinde okuyan kişilerin, geleceğe emin adımlar atması için oldukça iyi bir referans fırsatı olmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, şirket bünyesine sıfırdan eleman yetiştirmek ve konu ile ilgili yetenekli gençleri bünyesine katmak amacıyla, çeşitli staj programlarını yıl içerisinde gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte firmanın düzenlediği programlara katılabilmek için, bazı ön şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartlar öncelikle yukarıda belirtilen fakültelerde okuyor olmaktadır. Bölüm şartını sağlayan adaylardan, yılsonu not ortalaması en az 3,50 olan öğrenciler staj programlarına başvuru hakkı elde etmektedir. Firma yetkilileri staj başvurularını, genellikle resmi internet sitesi üzerinden açmaktadır. Bununla birlikte personel alımı ilanlarından da, staj başvuruları yapılabilmektedir. Tüm başvurular, özgeçmiş ile birlikte yapılmaktadır.

Firma Çalışma Koşulları Nasıldır?

Şirket çalışma şartları açısından, en yakın rakipleri ile oldukça benzerlik göstermektedir. Firmanın bünyesinde çalışan personeller, oldukça iyi imkânlar altında hizmetlerini devam ettirmektedir. Yapılan iş ilaç ve sağlık sektörü ile alakalı olduğundan, personeller oldukça sağlıklı ortamlarda çalışmaktadır. Bununla birlikte personellerin çoğu fabrikalarda, üretim merkezlerinde hizmet vermektedir.

Firma İnsan Kaynakları Birimlerine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimlerine ulaşmak özellikle adaylar açısından, oldukça önemli bir konu haline gelmektedir. Firma personel alımları ile insan kaynakları birimleri ilgilendiğinden, adaylar sık sık birimler iletişim halinde olmak istemektedir. Firma insan kaynakları birimlerine, resmi internet sitesinde ki numaralardan veya personel alımı ilanlarında, en alt kısımda bulunan bölümlerden ulaşılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İlk ve Acil Yardım Ne İş Yapar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı