Piyasalar-Yatırım

ABank VOV Hesap

Birikimlerini değerlendirirken risk almak istemeyen kişiler tüm birikimlerini bankaların mevduat hesaplarında değerlendirmek isterler. Müşterilerine %14 hoşgeldin faizi imkanı veren ABank VOV Hesap istediğiniz an vade süresi beklemeden para yatırıp, para çekebilme imkanı tanıyor.

ABank Mevduat Hesabı Avantajları

Günlük faiz üzerinden yapılan değerlendirme sayesinde vade günü beklemeden para çekmenizi yada yatırmanızı sağlıyor. İlk defa ABank üzerinden mevduat hesabı açan kişiler hoşgeldin faizi imkanından faydalanırlar. VOV Hesap diğer avantajları ise şu şekildedir;

  • Vade bozulmadan havale ve EFT yada otomatik ödeme talimatı vererek isterseniz kredi ödemelerinizi yapar ve kredi kartı ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Tanışma faizi olarak %14 TL, %1.50 Euro ve son olarak %4 USD faizi veriliyor.
  • Tanışma faizi vadesi bittikten sonra standart faiz oranı olarak %8 TL, %0.10 USD ve %0,05 Euro olarak hesaplanıyor.

Vadeli mevduat hesabı açılışında 2.000 TL ile başlamak gerekiyor ve en fazla 500.000 TL ile hesap açılışı yapılır. Döviz hesaplarını açmak isteyenler en az 2.000 Euro/USD ve en fazla 200.000 Euro/USD olarak belirleniyor. Yeni hesap açılışı yapanlara ABank tarafından verilen hoşgeldin faizinden 60 gün boyunca faydalanılır. Hesaba yatırılan miktar 17.00’dan sonra hesaba geçmesi halinde ertesi iş günü faiz işlemeye başlar.

ABank Yatırım Araçları

Birikimlerini sabit bir şekilde bırakmak istemeyen kişiler değerlendirmek için yatırımlarını ABank yatırım araçlarını kullanarak değerlendirebilirler. Özellikle birikimlerini ABank yatırım uzmanlarından yardım alarak hisse senedi alım satım işlemlerinde kullanabilirler. Anlık olarak değerlendirme yapılabilen hisse senetlerinde yatırım hesabınız uzmanlar tarafından denetlenerek doğru yatırım gerçekleştirilir. Diğer yatırım araçları ise şunlardır;

  • Borsa, altın hesabı, yatırım fonları,
  • Biriktiren hesap, Bireysel Emeklilik Sistemi, Hazine Bonosu, Euro Bond

Bu şekilde belirlenen yatırım ürünlerinin bir çoğu kaybetme riski bulunuyor. Ancak BES ile yatırımlarını değerlendirmek isteyenler için yatırdıkları her 100 TL için 25 TL devlet katkısı veriliyor. Özellikle altın hesabında değerlendirmeyi tercih edenler iki farklı kazanç elde ederler. Bu kazançlardan ilki bankanın vermiş olduğu mevduat faizi diğer ise altının değerlenme süreci oluyor. Bu açıdan bakıldığında her iki değerlendirme sürecinin geçmiş sürece bakıldığında TL olarak değerlendirmekten daha avantajlı olduğu görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Odeabank’tan Oksijen Hesabı başlıklı makalemizde Odeabank ve vadeli hesap hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı