Genel

2020 Anlaşmalı boşanma protokolü örneği

Makalenin İçerisinde Neler Var?


Boşanmak isteyen evli çiftler, boşanmaya karar verdikten sonra kendi aralarında anlaşmalı boşanma protokolü yaparak, boşanma süresinde ve boşanma sonrasındaki taleplerini bu boşanma protokolü üzerinden hukuksal çerçevede bir birlerine iletirler ve bunu mahkeme nezdinde resmileştirirler. Genellikle aile avukatları tarafından hazırlanması gereken anlaşmalı boşanma protokol belgesi, çiftlerin haklarını ve talep ettikleri hakların maddeler halinde mahkemeye sunulmasını içermektedir.

Boşanma Protokolü Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Anlaşma boşan protokolü hazırlamadan önce, çiftlerin kendi aralarında sözlü olarak anlaşmaya varması gerekir. Daha sonra bu anlaşma kâğıda dökülür ve resmileştirilir. Boşanma sonrasında çiftler bir birlerinden nafaka talep ediyorsa, nafaka bedeli yazılır. Çocuk varsa ve velayeti kimse olacaksa protokolde belirtilir. Ayrıca çocuğun velayetini alan anne ve baba, karşı tarafın çocuğu ne zaman ve nasıl görebileceğini de anlaşma protokolünde belirtebilir. Ortak alınan gayrimenkuller, değerli takı ve para, kıymetli eşyalar ve kayda değer tüm eşyaların paylaşımı maddeler halinde belirtilir. Taraflar bir birlerinden tazminat talep ediyorsa, protokol kapsamına dâhil edilebilir. Bu taleplere karar verecek olan mahkemedir ancak makul talepler, eğer çiftler arasında anlaşmaya varılmış ise genelde tamamı kabul edilmektedir. Anlaşmalı boşanma protokolü 2019 senesinde nasılsa, günümüzde de aynıdır. Kanunlarda her hangi bir değişikliğe gidilmemiştir.

Göz atabilirsiniz: Boşanma Davası Dilekçe Örnekleri

Anlaşmalı boşanma protokolü örneği

Taraflar arasında hazırlanacak olan protokol, mutlaka konusunda deneyimli bir hukukçu tarafından hazırlanmalıdır. Çünkü bu protokol bir sefere mahsus hazırlanır ve alınan kararlar iki taraf içinde geçerlidir. Sizin için bir anlaşmalı boşanma protokolü örneği hazırladık. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma protokol örneği, sadece size fikir olması açısından yayınlanmıştır. Web sitemizde yayınladığımız bu boşanma protokolü örneği, maddeleri belirlemeniz açısından size yardımcı olacaktır. Anlaşmalı boşanma protokolü örneği 2019 veya anlaşmalı boşanma protokolü örneği 2020 yılı fark etmeksizin tüm boşanma davaları için geçerlidir. Protokol maddeleri esnektir ve tarafların uzlaşması ile hazırlanmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Protokol Örneği – parafikir.com

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Örneği

Boşanmaya karar verdikten sonra, Aile mahkemesine sunulmak üzere bir anlaşmalı boşanma dilekçesi hazırlamalısınız. Bu dilekçede boşanma isteğinizi bir kaç cümle ile açıklayabilir ve boşanma talebinizi iletebilirsiniz. Size yardımcı olması amacıyla, anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği hazırladık. Buraya tıklayarak bu dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz. Tarafların kimlik bilgileri yazılıp ve boşanma gerekçesi değiştirilip kullanılabilir. Boşanma sürecinde hukuksal destek almak çok önemlidir. Hem haklarınızı korumak, hem de belki de sahip olduğunuz ama bilmediğiniz haklarınızı elde etmek için mutlaka destek alınız.

Ayrıca Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örnekleri  linkimize tıklayarak Dilekçe örneklerini inceleyebilirsiniz. https://www.parafikir.com/avukatsiz-anlasmali-bosanma-dilekcesi-2020-ve-protokol-ornegi/

Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örneği – parafikir.com

Ayrıca Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örnekleri  linkimize tıklayarak Dilekçe örneklerini PDF formatında İNDİREBİLİRSİNİZ. https://www.parafikir.com/avukatsiz-anlasmali-bosanma-dilekcesi-2020-ve-protokol-ornegi/ 

 

Bir önceki yazımız olan Avukatsız Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi 2020 ve Protokol Örneği başlıklı makalemizde anlaşmalı boşanma dava dilekçesi, anlaşmalı boşanma dilekçe örneği ve anlaşmalı boşanma dilekçesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı