Genel

2018’de Kentsel Dönüşüme Özel Faiz

Başbakan Binali Yıldırım yeni yıldan itibaren kentsel dönüşüm için özel faiz tarifesi içeren kentsel dönüşüm kredisini devreye sokacaklarını bildirdi. Aynı zamanda yeni yıldan itibaren tüm belediyeler birbirleri ile ortaklaşa çalışabilecek ve kamu idareleri kendi aralarında yapacakları işbirliği protokolü sayesinde kentsel dönüşüm işlemleri daha hızlı gerçekleşebilecek.

Yapılan yeni düzenleme sayesinde kentsel dönüşüme girilen süre boyunca halkı yalan yanlış bilgiler ile yönlendirip iyi niyetlerini suistimal eden kişilerin önüne geçilmiş olunacaktır. Yapılan bu yanlış yönlendirmeler yüzünden hile ile hisse devirlerinin yapılması ve yurt dışına yapılan küçük miktarda bir hisse satışıyla oluşan tebligat sorununun meydana gelmesi gibi yaşanılan sorunların kentsel dönüşüm gibi ülkenin gelişmesine katkı sağlayacak olan büyük bir projenin önüne geçilmiş olunacaktır.

Yıllar boyu kentsel dönüşüm projesinde tıkanıklığa neden olan tebligat problemi oyununun önüne geçilmesi amacıyla hayata geçecek olan elektronik tebligat uygulaması ile işlemler hem daha güvenli hem de daha hızlı yürütülecektir. Ayrıca bu hızlandırmalar sayesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında bugüne kadar sıkıntılar yaşayan belediyelerin işlerinin daha kolay olacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: Ev Kredisi Başvurusu

Kentsel Dönüşümü Gerçekleştiren Belediyelere Destek

  • Kentsel dönüşümü gerçekleştiren belediyelere devletten finansman ve kaynak desteğinin planladığı açıklandı. Aynı zamanda kentsel dönüşüm için yaşanılan uzun bürokrasi aşamasının da azaltılmaya başlaması da düzenlenen çalışmalar arasında yer alıyor.
  • Yapılan açıklamalarda kentsel dönüşüm sürecinde gerçekleşecek olan yeniliklerden bir diğeri ise kentsel dönüşümün bina yada parsel ile sınırlandırılmayıp alan bazlı bir kentsel dönüşüme gidileceğini ve böylelikle de daha yaşanılası ve hayat dolu evler ve mahalleler yapılacağı açıklanmıştır.
  • Kentsel dönüşüme ait yapılacak en büyük değişim ve desteğin kentsel dönüşüm destek kredisi olmaktadır. Oldukça özel bir faiz uygulaması ve kolay ödeme seçeneklerine sahip olacak olan bu kredi sayesinde kentsel dönüşüm yüzünden ödemelere girecek olan vatandaşın aklındaki sorulara en güzel yanıt olarak sunulmaktadır.

Göz atabilirsiniz: Asgari Ücretli Ev Kredisi Alabilir mi

Binalarda ve mahallelerde ruhun olmamasından kaynaklanan sıkıntılarında önüne geçecek olan bu yeni uygulamalar sayesinde hem ülke ekonomisi daha çok gelişecek hem de ülkeye yakışır bir izlenime sahip şehirler kurulacaktır. Yeni yılda kentsel dönüşüm adına hayata geçirilecek olan bu uygulamalar ile daha güzel bir ülke için çalışmalara başlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı