Piyasalar-Yatırım

2018 Yılında Bitcoin Ne Olacak? Popüler Tahminler

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Hayatımızda ilk sanal para birimi olarak giren Bitcoin ilk olarak birkaç hafta önce Chicago’daki CBOE borsasına vadeli olarak girdiğinde reel hayata adım atmış oldu. Borsaya XBT kodu ile girişiyle birlikte Bitcoin ‘deki yaşanan değer artışı %15 seviyesine geldiği gibi kısa süre içerisinde de düşüşler görüldü. Ancak 2018 yılında Bitcoin’in yeni değerini ne olacağı konusunda tüm finans uzmanları bir görüş yayınladı.

Uzman Finansçılardan 2018 Yılı Bitcoin Tahmini

Bitcoin 2018 yılında nesebi ulaşacağı üzerine uzmanların pek çoğu yayınladı Ancak son olarak Standpoint Research kurucusu olan Ronnie Moas çok çarpıcı tahminlerde bulundu. 2018 yılı içerisinde bitki oyunu 20 bin doları geçeceğini tahmin eden Moas daha sonrası için 300 yada 400 bin dolar seviyesinde oturacağını tahmin etti. Özellikle Bitcoin’in 2.500 dolar civarındayken 5.000 dolar seviyesini geçeceğini söylemesiyle isabetli tahminlerde bulunan Moas 2018 yılında  Bitcoin’in 20 bin doları geçtiği görülürse tahminlerin doğru çıkmasından dolayı yatırımcıların daha çok yatırımda bulunacakları tahmin ediliyor. 2020’li yıllarda 300 lira 400 bin dolar seviyesine çıkması beklenen Bitcoin için 2018 yılının en büyük rekoru yaşatacağım öngörülüyor.

Göz atabilirsiniz: Bitcoin güvenli bir yatırım mı?

Toplam Bitcoin Miktarı

Tüm dünyadaki doğal kaynakların rezervlerinin bilinmemesi düzenli olarak doğal kaynaklardaki değer artışına neden oluyor. Ancak Bitcoin in toplamda dünyadaki miktarını 21 milyon adet olacağının bilinmesi arz talep çerçevesi içerisinde son Bitcoin üretildiği zaman oldukça fazla talebin artacağı tahmin ediliyor. Moas yaptığı tahminde 2018 yılı içerisinde toplamda 300 milyon insanın Bitcoin yatırımcısı olacağını tahmin ediyor. Yatırımcıların bu kadar çok olması da  Bitcoin fiyatlarındaki artışın en büyük nedeni olacak.

2018 Yılında Bitcoin’e Yatırım Yapılmalı Mı?

Dünyadaki tüm uzmanların Bitcoin üzerine verdiği görüşlerdeki tek ortak nokta oldukça büyük riski taşıdığı ve yatırımcıların hayatlarını etkilemeyecek miktarlarda yatırımda bulunmaları gerektiğidir. Durum böyle olunca küçük yatırımcıların yüksek artışları görerek hayatlarını etkileyecek miktarda yatırım yapmalarına tüm finans uzmanları karşı geliyor. Türkiye’de özellikle Hollanda’nın 1 dönem yaptığı Lale çılgınlığına benzetildiği Bitcoin saniyeler içerisinde yerle bir olabileceği de  herkes tarafından onaylanıyor.

Bir önceki yazımız olan Vadeli Bitcoin İşlemleri Başlıyor başlıklı makalemizde Bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı