Genel

18 Yaş Altı Kredi Kartı Alıyor Mu?

18 yaşın altındaki kişiler kredi kartı kullanabilir. Birçok banka bu uygulamayı ebeveyn kontrolü kapsamında müşterilerine bile sunmaktadır. Banka 18 yaşın üzerindeki insanlar kolayca çeşitli kredi kartları düzenleyebilirler. 18 yaşın altındakiler için bu seçenek çok sınırlıdır. Bir bankadan hesap açmak için, kişinin 18 yaşında olması gerekir. Bu nedenle birçok banka küçüklere hesap açmaz ve kredi kartı kullanımına izin vermez.

 18 yaşın altındaki kredi kartını nasıl alır?

 Kredi kartına başvurmak için 18 yaş altı kredi kartı çocuklar ebeveynleri ile birlikte olmalıdır. Çok fazla insan 17 yaşında bir kredi kartı almak istiyor. Bunların çoğu orta okul yaşı. 18 yaşın altındaysanız ve 18 yaşın altındaki bir kredi kartına başvurmak istiyorsanız, ailenizle birlikte aşağıdaki detaylardan istediğiniz banka kredi kartına başvurabilirsiniz.

 Kredi kartı kaç yaşında alınıyor?

 Kredi kartının kaç yaşında alındığı ile ilgili sorunun cevabı çok farklı olabilir. Bankadan bankaya değişen bu durum en az 16 yıl başlıyor. 16 yaşında bir kredi kartı için başvurmak mümkündür, ancak ebeveynlerin gözetimi altında alınabilecek bu kredi kartından hesapların harcanması ve taşınması kontrolü de ebeveynler tarafından yapılmaktadır. Aşağıda, birkaç bankanın 16 yaşından beri kredi kartı sağladığı bilgisi verilmiştir.

 18 Yaş Kredi Kartı Başvurusu Hakkında

 18 yaşından küçükler için kredi kartı başvuru süreci 1987 yılında başlamıştır. Bu uygulama İş Bankası tarafından ilk kez uygulanmıştır. 12 yaşın üzerindeki kişiler, belli kriterler altındaki bankalara hesap açmakta ve bir kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartı kullananlar için hesap gerekmektedir.

 18 yaşın altındaki çocukların ebeveynleri bankaya gitmeli ve bir hesap açmalıdır. Hesap açıldıktan sonra, çocuk gerekli tüm işlemleri ebeveyn izniyle yapabilir. Zaten ebeveynler ana kriterleri bankaya belirlediler. Öğrenciler işlemlerini ATM aracılığıyla yapabilirler. Kredi kartı için de başvurabilirsiniz. Bir kredi kartının gelmesiyle, gerekli gereksinimler kendi sınırları içinde karşılanabilir.

 Öğrenci Kredi Kartı için Nasıl Başvurulur?

 Öğrenci kredi kartları, banka şubeleri, banka web siteleri, kredi kartı karşılaştırma siteleri veya telefon bankacılığı yoluyla uygulanabilir. Hangi seçeneğin gençlere verilen kartlar geçerli olduğuna bakılmaksızın, başvuru koşulları  gerekli belgeleri bankaya göndermek zorunluluğu vardır. Daha önce bir bankayla çalıştıysanız, bir tüketici anlaşması imzalamanız yeterli olabilir.

 Öğrenci Kredi Kartlarının Faydaları

 Öğrenci kredi kartı limitleri genellikle düşüktür. Bu zararlı görünse de, aslında, öğrenci kredisi kapasitesi düşüktür ve bilinçsiz bir şekilde bir kredi kartıyla alışveriş yaparken faydalı olabilir.

 Kredi kartlarının en büyük avantajlarından biri de öğrenciler için indirim ve alışveriş olanaklarıdır. Ayrıca, kartların kullanıldıklarında puan kazanması ve bu puanların alışveriş için kullanılabileceği gerçeği de bir başka cazibe.

 Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları

 1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

 Banka 18 yaşın altındaki kişilere kredi kartı vermemektedir. Yaşları 18 ile 26 arasında olan öğrenciler, öğrenci kredi kartlarını kullanabilirler. (Maksimum yaş bir bankadan diğerine değişebilir.)

 2- Fotoğraf kimliği (ehliyet, pasaport, doğum belgesi)

 Öğrenci Belgesi (Okulunuzdan veya e-devlet sisteminizden temin edilebilir. Ancak Açık Öğretim öğrenci başvuruları genellikle kabul edilmez.)

 3- Banka tarafından verilen bir sözleşmeyi imzalamak.

 Kredi notunuz düşük değil (risk limitinde değil)

 Öğrenciler İçin Banka Kredi Kartları

 Bonus Genç – Garanti Bankası

 Satın alınması en kolay kredi kartı olarak sunulan Young Bonus kartı, 18-25 yaşları arasındaki bireyler için özel olarak tasarlanmıştır. Kartın yıllık üyelik ücreti yoktur ve geniş üye tüccarları ağı sayesinde alım ve satın alma işlemlerinde bonus puan kazanmanıza izin verir. Bu özelliklere ek olarak, Genç Bonus kart için özel kampanyalar duyurulur ve gençler indirimli yerlerde alışveriş yapabilir. Genç Kart Bonus’la, parayı ücretsiz olarak çekebilir, takıldığınız aylarda raporunuzu 1 ay erteleyebilir, hesabınızda para olmasa bile karttan para / eft transferi yapabilirsiniz. Genç Kart Bonusu ile parakardiyonunuzla yapabileceğiniz tüm işlemleri paramatiklerden yapabilirsiniz. Young Card bonus limiti 500 TL’den başlıyor ve normal ödeme ile kart limiti artırılabiliyor.

 Exi26 – Akbank

 Akbank’ın öğrencilere sunduğu bir kart olan Exi26 Axess, taksitli alışveriş yapma, çip para kazanma ve üye tüccarlardan aldığınız çip parayı harcama yeteneği ile tercih edilen bir diğer kart. Satın alımınızı bu kartla tek seferde de kurmak mümkündür. Exi26 kart yıllık kart ücreti 20 TL’dir. Ancak Akbank, ilk yıldan itibaren müşterilerinden kart ücreti almayan Akbank kartları için azami 750 TL limit belirlemiştir.

 Play – Yapı Kredi Bankası

 Oyun kartı sahipleri, tüm dünya kartı özelliklerinden ve kampanyalarından ve gençlik kampanyalarıyla alışveriş yapmanın tadını çıkarmanın avantajlarından yararlanabilirler. Play kartı başvurusu yapmak için 18-26 yaşları arasında ve şu anda bir lisans / yüksek lisans veya üniversite yüksek lisans alanında eğitim görmeniz gerekir.

 18-26 yaşları arasında sabit bir geliri olan ve bunu belgeleyebilen kişiler de Oyun kartları için kayıt olabilir, ancak öğrencilerin kart ücreti ödememesi gerekirken, gelir sahiplerinin yıllık 76 TL kart ücreti ödemeleri gerekir.

 Genç Bank Kart – Ziraat Bankası

 Genç Bankkart, maksimum özelliklere sahip bir kart olup, banka kartı ve banka kartı özelliğine sahiptir. Bu kart özellikle KYK’dan burs alan ve kredi alan öğrencilere sunulmaktadır. Ayrıca, maksimum özellikleri sayesinde, taksitle alışveriş yapabilir ve üye iş yerlerinde maksimum puan alabilirsiniz.

 Advantage Campus – HSBC

 750 TL’ye kadar sınırı olan öğrencilere cazip avantajlar sunan Advantage Kampüsü, yıllık 20 TL ücrete sahiptir. Tüm kar kampanyalarından yararlanma ve üye işyerlerine yapılan taksitlerle harcama olanaklarına ek olarak, nakit çekme de mevcuttur.

 İşte Üniversiteli – İş Bankası

 Mezunlar veya 28 yıl, sizlere kadar, Türkiye’nin en büyük bankalarından biri tarafından sunulacak olan ve en çok tercih edilen kartlardan biri olmayan maxipu avantajlarından yararlanan, Kampanya ve Collegiate kartlarından yararlanma fırsatlarını sağlayacak maksimum yıllık kredi kartını almamalıdır. ,

 Kartınızı ilk aldığınızda size verilecek limit 400 TL’dir, ancak düzenli olarak ödeme yaparsanız İnternet Şubesi’nden limit artışı talep etmek mümkündür. Bu kartın en önemli özelliklerinden biri, Müze Kartı özelliği sayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki birçok müzeyi ücretsiz ziyaret edebilme yeteneğidir.

 Üniversite – TEB

 UniversiTEB düşük limitli bir kredi kartından biri Bonus Kartlı. Limit genellikle 400 TL civarındadır ancak düzenli ödemelerden sonra limit artışı talep etmek mümkündür.

 Tüm bonus kampanyalarından faydalanmanızı sağlayan bu kart, öğrenciler için de özel kampanyalar sunuyor. Örneğin, hafta boyunca yapılan bazı alışverişler, hafta sonları izlemek istediğiniz sinema bileti fiyatının yarısını karşılayabilir. Yıllık kart ücreti 7 TL kadar düşük olduğundan, öğrenciler arasında oldukça yaygındır.

 Like Card – Vakıfbank

 Vakıfbank, sadece düzenli ödemeleri değil, düzenli çalışmaları da ödüllendirmektedir. Derslerinizdeki başarınız LikePoints ile size geri dönüyor ve Mini Cooper’dan iPhone’a düzenli piyango ile bir çok cazip ödül kazanabilirsiniz.

 Tüm Word kampanyalarından, Word’ü destekleyen bir kart olan Like Card ile yararlanmak mümkündür. Aslında Vakıfbank, doğum gününüzde alımlarınız için ekstra puan vererek kutlamanızı destekliyor. Bir başka artı ise, bir elektronik beyanname talep ederek yıllık 12 TL kart ücretinden muaf olmanızdır. Gibi kart limitleri 400 TL’den başlıyor ve limitinizi düzenli ödemelerle artırmanızı isteyebilirsiniz.

 D-Dolum Bonus Kartı- DenizBank

 Klasik bonus kartla karşılaştırıldığında, bu mükemmel kredi kartı sorunsuzca yerli ve yabancı alışverişlerde kullanılabilir. Bonus kredi kartları arasında neredeyse tüm alışverişlerinizden puan alma imkanı sunan ender kartlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle gençler için geliştirilen bu yeni nesil kart, sosyal alanda büyük avantajlar sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Araba Almak İçin Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı