Genel

1 Saat İçinde Para Bulmak

Anında para arıyorsanız ilk yöntem borç para bulmak için illegal yöntemlere başvurmak asla olmamalı, para bulmanın yollarını ararken tefecilerden uzak durmalısınız. 1 saat içinde para arıyorum diyen siz değerli takipçilerimizin dikkatini bir alana çekmek için paylaştığımız bu haberimizi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. 1 Saat içinde para nereden bulurum diye düşünen kişinin aklına illaki bankalar gelecektir. Bankalar aslında borç alınacak bir liste hazırlansa ancak ilk 3’e girerler, kesinlikle birinci sırada değillerdir.

Uyguladıkları en düşük faizde bile 10 bin TL krediyi 17 bin lira olarak geri ödersiniz, üstelik yaptırımları ve istekleri de çoktur. Akla gelen diğer bir borç bulma yeri de faizciler ya da daha bilinen adıyla ve halk jargonuyla tefeciler. 1 saat içinde borç para nereden bulunur diye etrafınıza soruşturduğunuzda birileri mutlaka tefecileri tavsiye eder. Bir bankadan çok daha fazla faiz uygulamazlar, ödeme yöntemi de aynıdır ancak yaptırım uygulayabilecekleri korkusuyla toplumda çekinilen sıfatlar arasına girmişlerdir. Tefecilerden kesinlikle borç almayın; kafalarına göre faiz işletebilirler ve hiçbir zaman için sizin durumunuzu gerçekten düşünmezler.

Göz atın: Acil para lazım nasıl bulabilirim?

Yakınlarınızdaki kişiler dostlarınız ve akrabalarınızdır, bu kişilerden borç para alma ihtimaliniz yüksek değildir ancak borç almanız halinde geri ödeme konusunda daha rahat edersiniz. Yalnız dostlarınızdan ve akrabalarınızdan borç para istemek aranızı biraz bozabilir, ülkemizin kültürel yapısında bu tür ilişkiler önemliyse de işin içine para girdiğinde olmadık şeyler olur. Daha önce borç verdiğiniz kişilerden borç istemeye çalışın. Bu kişiler hem size güvenirler, hem de minnettarlık duydukları için borç verme ihtimalleri yüksektir.

Borç para bulmanın bir diğer yolu da, senetle altın satın almaktır. Zira artık birçok kuyumcu, senet karşılığında altın satışı yapabilmektedir. Bu da, size altının değerinden daha fazla bir ücrete malolmasına sebebiyet verecektir. Fakat yine de acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Öte yandan bu yöntem, artık tefecilere olan rağbetin düşmesi ve güvenin azalması sonucunda tercih edilebilir hâle gelmiştir. İlkin kendi bölgenizde ya da mahallenizdeki kuyumcuları dolaşarak elden senetle altın satın almak olur mu olmaz mı tecrübe etmelisiniz. Eğer altınları alabilirseniz, başkaca bir kuyumcuya da satışını gerçekleştirerek borcunuzu kapatabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Senetle Kredi Verenler

Herkesin paraya ihtiyacı olduğu bir yerde illaki para veren birileri de vardır. Bankalar bunun en bilinen örneği. Televizyon reklamlarında, internet reklamlarında ve hatta sizi bizzat arayan tele-reklam ağlarında bankaların ne kadar çok kredi dağıttığını biliyorsunuzdur. Sırf kredi dağıtması için bankalar iş alımı yapmakta, saha çalışanlarını esnaflara ve evlere kadar göndererek kredi vermeye çalışmaktadır. Para bulabileceğiniz ilk yer bankalardır tabi bu tavsiyemiz kısa sürede gereken paralar için. Eğer hiçbir kişiden borç para bulamıyorsanız bankalara gidiniz.

Avans almak, uzun sürecek işleri meslek edinen kişiler rahatlıkla ön ödeme talebinde bulunabilmektedir. Alınan bu ödemeye avans denilmekte ve nakit ihtiyacının karşılanabilmesi için kullanılabilmektedir. Kişiler aldığı avansla nakit ihtiyacını karşılarken geri ödemesini emekle yapma imkanına da sahiptir.

İlginizi çekebilir: Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek

Bir başka örnek, 1 saat içinde faturalı hatta kredi yöntemiyle birlikte anında para ihtiyacınızı hızlıca çözebilirsiniz. Üstelik yukarıda bahsettiğimizin tam tersine borcunuzu 6–12 ay arasında ödeyeceğiniz içinde sizin için herhangi bir sorun olmayacaktır. Operatörlerin çoğu müşterilerine çeşitli telefon kampanyaları düzenliyorlar. Burada alacağınız telefonun miktarına göre ücreti belirliyorsunuz ve ödeme taksitlerini de görüyorsunuz. Telefonunuzu aldıktan sonra ise faturanıza ek taksit olarak ekleniyor ve sizde faturanızı öder gibi ödemeye devam ediyorsunuz. Daha sonrasında ise aldığınız telefonu biz sizden satın alıyoruz ve bedelinin bir tık altında size ödeme yaparak nakit ihtiyacınızı karşılıyoruz.

Sonuç olarak sizi şu konuda kesinlikle uyarmak istiyorum.  Adınıza kredi çıkartılır anında borç para veriyorum ya da  senetle borç veriyorum  diyenlere asla ama asla güvenmeyin. Hele sizden ön ödeme isteyen insanlarla hiç muhatap bile olmayın. Zaten yeteri kadar 1 saat içinde borç para ihtiyacınız varken, cebinizde duran parayı da kaybetmeyin.

Faktoring Firmaları, bu tür firmalar, hızlıca büyümekte olan fakat hangi sektörde hizmet verdiği pek de doğru bilinmeyen şirketlerdir. Yasalara uygun şekilde işlerini yürüten bu firmalar, özellikle esnaflar ile elinde senet veya çeki bulunan kişilere hizmet vermektedirler. Önceliğiniz bu tür firmalardan kredi çekebileceğinizi bilmenizdir. Dediğimiz gibi, elinizde bekleyen bir çek ya da senet varsa factoring firmaları size bu çek veya senet karşılığında kredi kullandıracaktır.

Bu özellikte düşük limitli para bulmak için düşünebileceğiniz bir husus. Evinizde fazladan tablet, akıllı telefon, led tv, vb. değerli olan ürünler var ise bunları letgo veya sahibinden.com gibi 2. el satış yerlerinde nakite çevirebilirsiniz. Ama burada hemen satış yapılmasını istiyorsanız, fiyatını biraz uygun yapmalısınız. Bu şekilde 3 -5 güne 10 bin liraya yakın para toplayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Banka Dışı Senetle Para Bulma

Paranın ne zaman lazım olacağı belli olmuyor. Zira hayatta öyle şeyler insanın başına geliyor ki, bu durumda ne yapacağını da bilemiyor. Birçok sorunu maddi kaynaklar ile yani para ile çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Ama bazı zaman yeterince paramız olamıyor. Acil nakit durumunda hangi yollara başvuru yapılması gerektiğini de tam olarak bilemeyebiliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Karşılıksız Para (Yardım) Alınabilecek Yerler Ve Yöntemler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Benim adım EMEK ve Türkiye’den geliyorum, bu iyi haberi dünyanın insanlarıyla paylaşmak istiyorum, bugün VICKY DANIS FİNANSAL KREDİ FİRMASI şirketinden bugün 150.000 dolarlık krediyi nasıl alacağım.
    Bu iyi haberi dünya insanlarıyla paylaşıyorum, çünkü ülkemdeki birçok insanın kredi almak için doğru kredi şirketini aradığını biliyorum.
    Herhangi bir kredi arıyorsanız, e-posta yoluyla VICKY DANIS FİNANSAL KREDİ FİRMASI ofisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim: vickkydanisinc@gmail.com
    Bu şirket güvenilir ve yasal bir kredi şirketidir.
    Bana iyi hizmet verdikleri için bu kredi şirketinin test edicileri arasındayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı